Regulamin serwisu

1. Zdrowio.pl – O serwisie.

Idea serwisu Zdrowio.pl zamieszczenia zbioru przepisów naturalnego przywrócenia dobrego zdrowia i samopoczucia człowieka zrodziła się, ponieważ że jako grupa entuzjastów wiemy że ludzie za cały swój byt już w bardzo dalekiej przeszłości odkryli które rośliny, owoce, ćwiczenia fizyczne i mentalne oraz jaki styl życia wpływają pozytywnie na ludzkie samopoczucie i często mogą bardzo pomóc w przywróceniu dobrego stanu zdrowia albo neutralizacji działania przewlekłego stosowania leków lub nawet chemioterapii.

Portal w tej chwili znajduję się w początkowej fazie testów i implementacji podstawowych funkcjonalności aczkolwiek już teraz tworzymy bazę recept naturalnych – Recepty te zamieszczamy sukcesywnie, sukcesywnie także rośnie lista chorób na którą zamieszczane są recepty.

Zachęcamy także użytkowników do wysyłania własnych sprawdzonych recept do administracji portalu na adres e-mail: biuro@zdrowio.pl

Recepty te powinny być sporządzone wg następującego wzoru:

a. Podanie choroby lub listy chorób w leczeniu których pomagają.

b. Podanie opisu działania rośliny lub przepisu, można w tym punkcie przytoczyć historię „przed i po” osoby która korzystała z przepisu.

c. Podanie przepisu na przygotowanie mikstury.

Tak przygotowaną receptę prosimy wysłać do redakcji w postaci e-mail. Po zweryfikowaniu recepta taka zostanie opublikowana.

2. Zasady korzystania z serwisu Zdrowio.pl

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste:

Na stronie głównej możecie Państwo czytać artykuły główne oraz artykuły dnia Zdrowio.pl, a jeżeli niepokoi Państwa konkretna dolegliwość lub choroba prosimy o skorzystanie z katalogu chorób, wybranie interesującej Państwa kategorii problemu i sprawdzenie czy są recepty na daną dolegliwość. Można także skorzystać z okna wyszukiwarki wprowadzając wybrane słowo kluczowe (np. nazwę choroby) – ukaże nam się wtedy lista artykułów zawierająca dane słowo kluczowe w tekście.

Gdy już znajdziecie Państwo interesujący artykuł z recepta, możecie z nią Państwo udać się do swojego lekarza i po konsultacji skorzystać z recepty jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań.

3. Informacja dla użytkowników – Zdrowio.pl. Wyłączenie odpowiedzialności.

3.1. Korzystając z serwisu użytkownik przyjmuje do wiadomości że w serwisie są opublikowane naturalne recepty lecznicze źródłem których są spisane przez ludzi w tym użytkowników portalu recepty stosowanie które zgodnie z ich obserwacjami pomogły rozwiązać dany problem zdrowotny lub dolegliwość. Recepty te nie zostały skonsultowane z lekarzami medycyny konwencjonalnej gdyż stosowanie tych recept wymaga decyzji oszacowania ich wpływu na konkretny organizm, w tym świetle ta sama recepta czy przepis może nie być odpowiednia dla dwóch różnych osób, dlatego przed wykorzystaniem danej recepty NALEŻY BEZWZGLĘDNIE SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM MEDYCYNY KONWENCJONALNEJ.

3.2. Użytkownik korzysta z serwisu na własna odpowiedzialność. Jeżeli nie jesteście Państwo zainteresowani informacjami zamieszczonymi w serwisie prosimy nie korzystać z pomocy serwisu.

4.  Dodatkowe informacje.

Niektóre treści serwisu są dostarczane przez jego użytkowników, zawsze dokładamy wszelkich starań by filtrować nieodpowiednie informacje czy artykuły, jeżeli stwierdzicie Państwo że na serwisie jest opublikowana jakakolwiek treść która nie powinna być, bardzo prosimy o kontakt z nami i sprecyzowanie problemu oraz których artykułów dotyczy problem. Jeżeli stwierdzimy że uwaga jest uzasadniona nieodpowiednia treść zostanie wycofana.

5. Kopiowanie jakiejkolwiek cześci strony lub fragmentu serwisu bez zgody zdrowio.pl jest zabronione.