Kilka przepisów bułgarskich zielarzy na kamienie nerkowe

Oczywiście kamienie w nerkach bywają bardzo różne w swojej budowie chemicznej, dlatego jedne sposoby mogą działać relatywnie szybciej, inne – wolniej.
1. Najprostszy i najbardziej efektywny sposób na kamienie w nerkach: do 200 gr jogurtu dodać 20 gałązek posiekanej natki pietruszki. Zjeść na 30 minut przed posiłkiem wieczornym. Procedura ta powinna być powtarzana aż kamienie wyjdą.

2. Kupić lub zdobyć (wykopać) korzeń derenia jadalnego o grubości świecy i długości jednego metra. Pokroić na cienko i włożyć do 2 litrów wody. Gotować przez 30 minut, a następnie pozostawić do ostygnięcia i przecedzić. Pić po 1 filiżance do kawy 3 razy dziennie. Przepis jest tak efektywny, że wyjście piasku nie jest naprawdę mało odczuwalne.

3. Należy zmielić zioło marzanny barwierskiej na mączkę i 3 razy rano na pusty żołądek przyjmować po 1 równej łyżeczce z odrobiną miodu lub jogurtu by ułatwić przełykanie. Dwa dni pauza i 3 dni przyjmowania. Po miesiącu sprawdzacie czy kamienie są wyrzucone. Jeśli zostały ziarna piasku, należy kontynuować kurację.

4. Do trzech szklanek świeżego mleka wsypać szklankę przetartego siemienia lnianego. Gotować aż pozostanie tylko 1 szklanka. Przecedzić i przez 5 dni pić po 1 szklanki napoju. Uwaga: może być odczuwalny ból, co oznacza, że kamienie i piasek się rozpuszczają. Potem bóle ustępują i przychodzi ulga. Po roku leczenie powtarza się.

5. Jeden z najszybszych sposobów aby usunąć kamienie: do 3 l wrzącej wody dodać 3 stołowe łyżki lnianej mąki. Gotować 10 minut, a po ostudzeniu dodać 2 cytryny i 3 łyżki miodu. Pić na 20 minut przed posiłkami 3 razy dziennie, mniej więcej po 1 szklance w przeciągu 3 miesięcy. EW przypadku tej kuracji praktycznie nie czuć gdy kamienie wychodzą.

6. Do 1 litra wody wsypać 3 stołowe łyżki jęczmienia i jedna st.ł. owsa. Mieszankę gotować dopóki pozostanie tylko połowa. Pić 3 razy dziennie przed posiłkami przez 3 miesiące.

7. Arbuz średniej wielkości pokroić na dwie połówki. Posypać dowolnie cukrem. Włożyć do piekarnika i piec dopóki skorupa się skurczy. Sok z opieczonego arbuza przefiltrować przez gazę i pić 3-4 razy dziennie przed posiłkami. Jeśli po pierwszym upieczonym arbuzie nie zostaną wyrzucone kamienie i piaski, należy powtórzyć procedurę.