Kilka metod na leczenie chorób trzustki

1. Za pomocą tataraku: Kłączem tataraku wyleczy się wszelkie zaburzenia żołądkowe lub jelitowe. Nawet wtedy gdy jest ono uporczywe, przewlekłe i złośliwe. Należy wziąć szklankę zimnej wody, wsypać do niej płaską łyżeczkę do herbaty kłączy tataraku i pozostawia na noc, rano lekko podgrzać, wycedzić i pić po jednym łykiem przed i po każdym posiłku. Czyli sumarycznie sześć łyków w ciągu dnia. Więcej nie powinno się pić. Herbatka za każdym razem powinna być podgrzana na łaźni wodnej. Leczenie to pomaga na żołądek, jelita, wątrobę, woreczek żółciowy, śledziony i trzustki.
SPOSÓB UŻYCIA
HERBATKA: Herbatka z tataraku przygotowuje się jako wyciąg na zimno. Pełną łyżeczkę do kawy kłącza tataraku zalewa się na noc ¼ litra wody. Rano lekko ogrzewa i cedzi. Przed użyciem herbatkę podgrzać na łaźni wodnej.


2. Za pomocą przytulii: Herbatka z przytulii oczyszcza nerki, wątrobę, trzustkę i śledzionę z substancji chorobotwórczych. Osoby, które cierpią na zaburzenia układu chłonnego powinny pić tę herbatkę codziennie. W chorobach spowodowanych wole’m pomaga wielokrotnie powtarzane w ciągu dnia intensywne płukanie gardła herbatką z przytulii. Po takiej kuracji może nie tylko zniknąć wole, ale także ustąpić schorzenie trzustki.
SPOSÓB UŻYCIA
HERBATKA: Wziąć 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty przytulii na ¼ litra wody, zaparzyć, zostawić na krótko do naciągnięcia. Herbatkę pije się łykami najpierw pół szklanki na czczo, 30 minut przed śniadaniem, a resztę wypija się w ciągu dnia. przy ciężkich schorzeniach należy wypić cztery szklanki dziennie.


3. Za pomocą jemioły: Ponieważ jemioła wpływa korzystnie na funkcjonowanie gruczołów, jest ona znakomitym środkiem pobudzającym przemianę materii. Jednocześnie jej wpływ na trzustkę jest tak dobry, że w wyniku ciągłego picia herbatki usuwana jest przyczyna cukrzycy. Ludzie cierpiący na przewlekłe choroby przemiany materii powinni raz spróbować pić regularnie przez co najmniej pół roku herbatkę z jemioły. Jemioła działa wspaniale w przypadkach zakłócenia równowagi hormonalnej. Należy wtedy pić co najmniej dwie szklanki herbatki dziennie, jedną rano, drugą wieczorem.
SPOSÓB UŻYCIA
HERBATKA: Herbatkę z jemioły przygotowuje się w postaci zimnego wyciągu. ! kopiastą łyżeczkę do herbaty jemioły zalewa się na noc ¼ litra zimnej wody, rano całość lekko podgrzać i wycedzić. Jeżeli porcja dzienna jest większa, należy herbatkę przechowywać w termosie przepłukanym wrzącą wodą lub za każdym razem podgrzewać ją w łaźni wodnej.