Naturalne sposoby na hemoroidy

Stary ludowy sposób: Wziąć słoninę i miód z lodówki. Włożyć rękawice ochronne. Przemyć chore miejsce, wprowadzić najpierw miód w postaci czopka, a następnie natychmiast kawałek słoniny. Jeśli obecne są szyszki hemoroidalne, to po raz pierwszy będzie bolało, trzeba będzie to znieść. Ale po kilku zabiegach zapomna sie o hemoroidach.


Inna stara recepta mówi o wykorzystaniu sopli lodu – można oderwać taki sopel i przechowywać je w zamrażarce. Wieczorem, po WC, przełamać sopel na wielkość palca, przystawić go płaszczykiem (nie ostrym końcem) do stożka hemoroidalnego i delikatnie usiąść na niego. Sopel topnieje szybko, przez 2-3 minuty. Następnie wytrzeć się ręcznikiem i nasmarować wyrostki hemoroidalne maścią nagietkową. Należy powtarzać procedury codziennie przez 2 tygodnie. Jeśli nie ma sopli, np latem można wykorzystać także zamrożone kostki lodowe z zamrażarki, efekt bardzo podobny.


Na choroby płuc, pęcherza moczowego i hemoroidy można stosować mieszankę (najlepiej zebranych) ziół leczniczych: miodunka zwykłego, liści babki, szałwii i piołunu w stosunku 1:1:1:1 .Jedną dużą łyżkę tej mieszanki zalać 1 szklanką wrzątku. Gotować na małym ogniu przez 5-6 minut, następnie ostudzić i przecedzić. Następnie dodać jedną dużą łyżkę miodu. Przyjmować: 1 duża łyżka 3 razy dziennie na 15-20 minut przed jedzeniem.

 


Inna pozornie prosta ale bardzo skuteczna recepta na hemoroidy: dwie garści skórki cebuli zalać 2 litrami gorącej wody, gotować przez 20 minut, odcedzić i ciepłym płynem robić lewatywy po 50 ml.

 

 

 


Można także pozbyć się hemoroidów stosując inny dość prosty przepis: Pół szklanki skórki orzechów cedru syberyjskiego zalać jednym litrem wrzącej wody i zaparzyć. Należy pić pół szklanki przed posiłkiem 3 razy dziennie. Kurs – 3 miesiące z krótkimi przerwami dwudniowymi. W trakcie leczenia najlepiej nie jeść ostrych i bardzo kwaśnych potraw.