Sposoby na naturalne obniżenie cholesterolu we krwi

Sposoby na obniżenie cholesterolu bez leków:

1. Wziąć oliwę z oliwek uzyskanej z pierwszego tłoczenia. Pić 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem, po 1 łyżce.

2. Do dużego garnku wlać sok z 6 cytryn. Do tego dodać 2 łyżki gliceryny i 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Po przejściu reakcji mieszanki przelać ją do mniejszego garnku i zamknąć. Każdego ranka przyjmować na czczo 1 łyżkę mieszanki. Procedura musi być przeprowadzana co najmniej 10 kolejnych dni.

3. Wziąć po 60 g krwawnika, głogu, jemioły białej i barwinku i 30 g skrzypu polnego. Do 600 ml wrzącej wody wsypać 2 łyżki mieszanki. Gotować 3 minuty, moczyć 60 minut i przecedzić. Z naparu przyjmować 6 razy na dobę po 80 ml 15 minut przed jedzeniem i 30 minut po jedzeniu.

4. Wymieszać kwiaty arniki 10 g, 40 g łodyg krwawnika, 50 g. dziurawca. 1 łyżkę mieszanki zalać 1 szklanką wrzącej wody i gotować na wodnej kąpieli 15 minut. Pić ciepłą po pół szklanki 2 razy dziennie.

5. Pektyna obniża poziom cholesterolu. Roślinne rozpuszczalne włókna (pektyny) mogą zmniejszyć stężenie cholesterolu całkowitego we krwi. Pektyna ogranicza wzrost poziomu (złego cholesterolu) i trójglicerydów, bez obniżania poziomu cholesterolu dobrego w lipoproteinach o wysokiej gęstości. Ten przepis jest łatwy do przygotowania i wszechstronnie działający, ponieważ nie tylko obniża poziom cholesterolu, ale także spowalnia rozwój miażdżycy, działa wzmacniająco u osób chorych i osłabionych, leczy choroby wrzodowej żołądka i usuwa z organizmu metale ciężkie.
Przepis: Dokładnie wymieszać 150 g jogurtu naturalnego z łyżką proszku pektyny (z apteki) i łyżką miodu. Pozostawić mieszankę 15 minut żeby pektyna podniosła się, a następnie zjeść. Tą mieszankę można jeść rano przed śniadaniem i wieczorem. Można ją stosować całe życie, ponieważ będzie dodawała jedynie radości i zdrowia, a także nie jest droga. Ci, którzy stosują ten przepis i chcą zmniejszyć poziom cukru we krwi mogą dodać łyżeczkę cynamonu.