Leczenie zawrotów głowy naturalnymi sposobami

1. Za pomocą czosnku niedźwiedziego:

Czosnek niedźwiedzi działa bardzo korzystnie na żołądek i jelita, jest bardzo przydatny w ostrych i chronicznych biegunkach, także wtedy gdy towarzyszą im wzdęcia i kolki, ale również w zaparciach spowodowanych wewnętrznymi skurczami lub zwiotczeniem jelit. Robaki, nawet glisty, wychodzą po pewnym czasie, po zażyciu czosnku niedźwiedziego. Wraz z polepszeniem się czynności jelit znikają dolegliwości, które występują u ludzi starych lub osób przejadających się, a spowodowane są bezczynnością lub przepełnieniem jelit. Ustępują dolegliwości sercowe i bezsenność, wywołane zaburzeniami żołądkowymi, a także zawroty głowy uczucie ucisku w głowie i duszność, które mają swoją przyczynę w zwapnieniu tętnic i nadciśnieniu. Nadciśnienie powoli ustępuje.

SPOSÓB UŻYCIA
JAKO PRZYPRAWA: Świeże liście czosnku niedźwiedziego posiekać drobno jak szczypiorek i posypywać nimi chleb, zupy, sosy, sałaty, i potrawy mięsne.
NALEWKA Z CZOSNKU NIEDŹWIEDZIEGO: Drobno pokrojonymi liśćmi lub cebulami napełnia się luźno butelkę po szyjkę, zalewa 38-40% żytniówką lub inną wódką, pozostawia na słońcu lub w ciepłym miejscu na 14 dni. Zażywa się 4 razy po 10 do 15 kropli w niewielkiej ilości wody.
WINO Z CZOSNKU NIEDŹWIEDZIEGO: Pełną garść drobno pokrojonych liści zagotowuje się krótko z ¼ l białego wina, słodzi do smaku miodem lub syropami i pije w ciągu dnia powoli, łykami

2. Za pomocą przetacznika leśnego:

Przetacznik ma wspaniałe działanie lecznicze w wypadku nerwowości wynikającej z przemęczenia pracą umysłową. Jedna szklanka herbatki wypita wieczorem przed snem, dzięki swemu uspokajającemu działaniu dokonuje prawdziwych cudów. Poleca się picie wieczorem tej uspokajającej herbatki ludziom, którzy intensywnie pracują umysłowo. Pozwala ona zachować dobrą pamięć, usuwa uczucie zawrotów głowy. Przetacznik zmieszany z selerem usuwa neurastenię jak również melancholię.

SPOSÓB UŻYCIA
PRZYGOTOWANIE HERBATKI: 1 pełną łyżeczkę do herbaty ziół wziąć na ¼ litra wody, zalać wrzątkiem, pozostawić na krótko do naciągnięcia.
ŚWIŻY SOK: Świeże kwiatostany umyć i z wilgotnych wycisnąć sok w domowej maszynce do soków. Sokiem napełnić małą butelkę i przechowywać w lodówce.
NALEWKA: Pełne dwie dłonie kwitnącego, drobno pokrojonego ziela zalać 1 litrem 38-40% żytniówką i pozostawić na słońcu lub pobliżu pieca przez 14 dni.
HERBATKA MIESZANA: Pełną łyżeczkę herbacianą ziół brać na ¼ litra wody, zalać wrzątkiem, pozostawić do naciągnięcia.

3. Za pomocą jemioły pospolitej:

Jemiołę można określić jako środek nasercowy i pobudzający krążenie. Można ją zalecać przy poważnych zaburzeniach krążenia. Dzięki zawartości substancji, które normalizują metabolizm całego organizmu, jemioła obniża podwyższone ciśnienie lub podwyższa ciśnienie zbyt niskie. Dzięki temu niespokojne serce uspokoi się, a czynność sercowa unormuje się. Ustępują wszystkie dolegliwości związane z nieprawidłowym ciśnieniem krwi, a więc uderzenia krwi do głowy, uczucie zawrotu głowy, szum w uszach, zaburzenia widzenia. Jednocześnie jemioła przeciwdziała wszelkim uszkodzeniom serca i można stwierdzić, że jest ona nieodzownym środkiem pomocniczym we wszelkich zaburzeniach czynności serca i zaburzeniach krążenia.
Herbatka z jemioły przygotowana jako tzw. wyciąg na zimno i pita łykami w ilości trzech szklanek dziennie unormowałaby także państwu serce i układ krążenia. W ogóle, należałoby przynajmniej raz w roku przeprowadzić sześciotygodniową kurację herbatką z jemioły. Pije się wtedy przez trzy tygodnie po trzy szklanki herbatki dziennie, przez dwa tygodnie po dwie szklanki i przez jeden tydzień po jednej szklance. W czasie tych sześciu tygodni układ krążenia i ciśnienie wracają do normy. Dla utrzymania tego stanu byłoby wskazane picie przez cały rok codziennie rano jednej szklanki herbatki.

SPOSÓB UŻYCIA
HERBATKA: Herbatkę z jemioły przygotowuje się w postaci zimnego wyciągu. 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty jemioły zalewa się na noc ¼ litra zimnej wody, rano całość lekko podgrzewa i cedzi. Jeżeli porcja dzienna jest większa, należy herbatkę przechowywać w termosie przepłukanym wrzącą wodą lub za każdym razem podgrzewać ją w łaźni wodnej.

4. Za pomocą krwawnika pospolitego:

Herbatkę z krwawnika poleca się przy uderzeniach krwi do głowy, którym towarzyszą bóle rozsadzające czaszkę, a także przy zawrotach głowy, mdłościach, chorobach oczu, przy których występuje łzawienie, przy kłujących bólach oczu i krwawieniach z nosa.

SPOSÓB UŻYCIA
HERBATKA: Bierze się jedną kopiastą łyżeczkę do herbaty zaparza się ¼ litra wody i pozostawia na krótko do naciągnięcia.Odpowiedz

advert