Leczenie nieświeżego oddechu – kilka prostych przepisów

Nieświeży oddech może być przyczyną złego samopoczucia, krępacji i niskiej samooceny. Można jednak to zwalczyć. Istnieje wiele przepisów na naturalne specyfiki, które mogą zaradzić nieświeżemu oddechowi. Wszystkie można przygotować w stosunkowo prosty sposób.

Należy także zauważyć że przyczyny cuchnacego oddechu moga byc bardzo różne – przyczyn prostszych zewnętrznych takich jak zła higiena jamy ustnej po bardziej złożone przyczyny schorzeń organów wewnętrznych.

W kazdym przypadku jesli cuchnący oddech utrzymuje się, niezbędna jest wizyta u lekarza.

Przepis pierwszy – najprostszy
Kupić roztwór 3% wody utlenionej w aptece, wziąć 250ml. zwykłej wody w szklance, wlać do wody 15-20 kropli wody utlenionej i przepłukać roztworem jamę ustną. (Ciecz nie połykać tylko wypluwać). Można robić to codziennie po umyciu rano zębów. Dodamy ze roztworem tym można płukać także gardło – bardzo dobrze pomaga przy leczeniu bólu gardła.

Przepis drugi
Aby usunąć stan zapalny w jamie ustnej należy pić wywar z suszonych owoców truskawek i czarnych jagód. Dobrze jest spożywać chrzan oraz rzodkiewki.

Przepis trzeci
Nieświeży oddech może zwalczyć przyjmowany codziennie wywar z piołunu. Należy przygotować gałązkę piołunu, a następnie zalać ją wrzącą wodą. Pozostawić na około 15 minut. Po wyciągnięciu piołunu napój jest gotowy. Wywar można przygotować i z cząbru, który należy zagotować.

Przepis czwarty
Wymieszać 75 g macierzanki lub tymianku oraz 100 g mięty.
2 łyżki mieszanki ziół w godzinach wieczornych wsypać do termosu i wlać do tego 2 szklanki wrzącej wody. Rano przecedzić i pić po 100ml 4 razy dziennie 30 minut przed jedzeniem.

Przepis piąty
2 łyżki korzenia tataraku wsypać do naczynia emaliowanego i wlać 2 szklanki wody. Gotować na małym ogniu pod przykryciem 15 minut. Zdjąć z ognia i pozostawić na kolejne 15 minut. Następnie przecedzić. Jedną połowę napoju należy wypić w porcjach w ciągu dnia, a drugą połowę użyć do płukania ust.Odpowiedz

advert