Zdrowio.pl – o nas

Serwis medycyny naturalnej Zdrowio.pl został stworzony z myślą o pomocy swoim czytelnikom w odzyskaniu dobrego stanu zdrowia w sposób naturalny, łagodny i bezinwazyjny.

Tu prezentowane są metody i przepisy medycyny naturalnej, stosowane przez wiele pokoleń i sprawdzone doświadczeniem osób poddających się leczeniu za ich pomocą. Będą także zaprezentowane i przetłumaczone najnowsze odkrycia medycyny na świecie dotyczące technik leczenia, odżywiania i zapobiegania chorobom. Na pierwszym etapie budowy portalu prezentujemy przepisy naturalne zgromadzone przez nasz kilkuosobowy zespół w ciągu ostatnich 13 lat. Naturalny styl życia jest naszym hobby które traktujemy bardzo poważnie i przeznaczamy na niego znaczną część swojego wolnego czasu – stąd właśnie zrodził się pomysł utworzenia portalu.

Ponieważ celem naszym jest uczynić przepisy naturalne oraz wszystkie możliwe narzędzia pomocy i informacje dostępne jak najszerszemu gronu użytkowników oraz osobom cierpiącym, korzystając z możliwości WEB 2.0 zapewniliśmy możliwość komentowania każdego artykułu, sposobu, recepty czy rośliny leczniczej przez użytkowników. Dzięki tej możliwości będziecie Państwo w stanie poznać opinie ludzi którzy już wypróbowali dany sposób i będziecie w stanie czytać ich relacje i wrażenia o skuteczności danej metody.

Korzystanie z portalu jest bardzo proste. Proszę przejść do zakładki „Katalog chorób” i z listy kategorii wybrać dolegliwość co do której szukacie Państwo pomocy. Po wybraniu nazwy choroby /dolegliwości zostaniecie Państwo przeniesieni do spisu recept które są przyporządkowane do danej kategorii (choroby) i są pomocne w danej sytuacji.

Można przeczytać po kolei wszystkie przepisy uzyskując pojęcie o roślinach będących pomocnymi przy konkretnych schorzeniach oraz poczytać opinie i komentarze użytkowników na ich temat jeśli takie są.

Jeśli wybierzecie Państwo dla siebie dany przepis lub receptę prosimy pamiętać o konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem danej recepty lub rośliny.

Wskazówka lekarza może być niezmiernie ważna przy leczeniu jeśli nie wiemy np. czy przypadkiem nie jesteśmy na daną roślinę uczuleni lub z jakiegoś innego powodu nie powinniśmy stosować właśnie tego przepisu. W takiej sytuacji należy skonsultować się przy wyborze recepty alternatywnej.

Już wkrótce uruchomimy nowy dział zawierający pomocne artykuły zawierające porady prowadzenia zdrowego trybu życia i kilka innych funkcjonalności które z pewnością Państwa zainteresują.

Bądźcie zdrowi !

Życzymy przyjemnej lektury.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag do serwisu prosimy o kontakt pod adres e-mail: info@zdrowio.pl

Przed korzystaniem z portalu konieczne jest zapoznanie się z regulaminem.