Leczenie serca, poprawa krążenia, profilaktyka Zwapnienia naczyń za pomocą Jemioły Pospolitej (viscum album)

Dzięki zawartości substancji, które normalizują metabolizm całego organizmu, jemioła obniża podwyższone ciśnienie lub podwyższa ciśnienie za niskie. Dzięki niej niespokojne serce uspokoi się a czynność sercowa unormuje się. Ustępują wszystkie dolegliwości związane z nieprawidłowym ciśnieniem krwi, takie jak:

uderzenia krwi do głowy,
uczucie zawrotu głowy,
szum w uszach,
zaburzenia widzenia.

Jednocześnie jemioła przeciwdziała wszelkim uszkodzeniom serca i można stwierdzić, że jest ona doskonałym środkiem pomocniczym we wszelkich zaburzeniach czynności serca i zaburzeniach krążenia. Jemioła jest również bardzo dobrym środkiem zapobiegającym zwapnieniu tętnic.

Przez specjalistów środek ten uznawany jest za bardzo potrzebny w naszych czasach, gdy tempo życia jest coraz szybsze, a wymagania stawiane ludziom są także niestety coraz wyższe.

Dzięki jemiole ludzie z:

nadciśnieniem,

silnymi zaburzeniami krążenia,

osłabieni,

zaburzeniami czynności serca,

zaburzeniami rytmu serca – arytmia,

zawrotami głowy,

brakiem chęci do pracy,

w krótkim czasie pozbawiają się tych dolegliwości.
Wkrótce po rozpoczęciu picia herbatki z jemioły można poczuć się dobrze i praca znowu zaczyna sprawiać radość i zadowolenie.

Picie herbatki z jemioły także jest zalecane profilaktycznie dla udaru mózgu lub osobom, które przeszli udar mózgu.

Jemiołę można określić także jako środek nasercowy i pobudzający krążenie. Można ją zalecać przy poważnych zaburzeniach krążenia – herbatka z jemioły przygotowana jako tak zwany wyciąg na zimno i pita łykami w ilości trzech szklanek dziennie normuje pracę serca i układ krążenia.

Jak zalecają specjaliści, dobrze jest przynajmniej raz w roku przeprowadzić sześciotygodniową kurację herbatką z jemioły.

Pije się wtedy przez trzy tygodnie po trzy szklanki herbatki dziennie, przez dwa tygodnie po dwie szklanki i przez jeden tydzień po jednej szklance. W czasie tych sześciu tygodni układ krążenia i ciśnienie wracają do normy.

Dla utrzymania tego stanu byłoby wskazane picie przez cały rok codziennie rano jednej szklanki herbatki.


SPOSÓB UŻYCIA:

1. Herbatka z Jemioły – przepis:

Herbatkę z jemioły przygotowuje się w postaci zimnego wyciągu:

Jedną czubatą łyżeczkę do herbaty jemioły zalewa się na noc 1/4 litra zimnej wody, rano całość lekko podgrzewa i cedzi. Jeżeli porcja dzienna jest większa, należy herbatkę przechowywać w termosie przepłukanym wrzącą wodą lub za każdym razem podgrzewać ją w łaźni wodnej.

2. Nalewka z jemioły: Można kupić w aptece gotowe kropię z jemioły.

3. Świeży sok z jemioły: Świeże liście i łodygi myje się i gdy są jeszcze wilgotne, wyciska z nich sok w sokowirówce.

Ważne – użyteczne są wyłącznie liście i łodygi jemioły, owoce jemioły są trujące !