Dlaczego warto wybierać naturalne sposoby leczenia

Naturalne sposoby maja jedną bardzo dużą zaletę, pomagają w delikatny, nieinwazyjny sposób przywrócić równowagę w organizmie i w konsekwencji zdrowie. Warunkiem tu jest oczywiście używanie sposobów naturalnych czy roślin leczniczych w sposób zgodny z ich przeznaczeniem.

Leczenie metodami naturalnymi i ziołami czasami (aczkolwiek nie zawsze) odbywa się wolniej w porównaniu do leków tradycyjnych, ale prawidłowo stosowane terapie naturalne charakteryzują się praktycznym brakiem jakichkolwiek skutków ubocznych dla organizmu człowieka w porównaniu do leków konwencjonalnych.

Nie jest tajemnicą dla nikogo z nas że człowiek będąc na etapie rozwoju na którym jest, nie zbadał wszystkich możliwości swojego organizmu w związku z czym nie jest w stanie przygotować lek zwalczający tylko i wyłącznie dolegliwość do której jest przeznaczony. Często leki konwencjonalne posiadają skutki uboczne, a najgorsze jest to ze skutki te nie zawsze objawiają się natychmiast, niektóre występują wiele lat później, po czym właściwie zaczynamy leczyć się od innej nękającej nas choroby nie podejrzewając że sami mogliśmy wspomóc jej początek i wzrost.

Nie negujemy w żadnym wypadku znaczenia leków konwencjonalnych gdyż często w sytuacjach skrajnych, szczególnie zagrożenia życia są w stanie doraźnie pomóc, natomiast jeżeli nie dochodzi to takich sytuacji możemy zawsze zdecydować się na terapie naturalna, którą możemy stosować sami (po konsultacji ze swoim lekarzem) praktycznie każdy przepis można przygotować samemu, oraz koszt takiej terapii jest nieporównywalnie niższy.

Czasy w których żyjemy wymagają od człowieka dobrego zdrowia, codziennej aktywności i zdolności do pracy – dlatego wiele ludzi decyduje się na leki likwidujące „natychmiast” bóle głowy, stawów, kręgosłupa itd..

Coraz szersze zastosowanie mają paraleki i środki przeciwbólowe co prawda często likwidujące ból ale w żadnym wypadku nie likwidujące przyczynę bólu, podczas gdy ból – jest to sygnał alarmowy organizmu dla nas sygnalizujący problem na który powinniśmy zwrócić uwagę. Najczęstsze nasze działanie w tej sytuacji jest oczywiści próba „wyłączenia” bólu i „pozbycia się” problemu który przeszkadza nam pracować – chcemy jedynie mieć możliwość normalnego funkcjonowania na co dzień dlatego mniejszą uwagę zwracamy na to co tak naprawdę dzieje się z organizmem i zostawiamy go zdanego na samego siebie, zapominając ze ból to jego wołanie o pomoc do nas. Ne chcąc go  słyszeć skazujemy go na nierówna walkę i często na przegraną tym samym narażając na niebezpieczeństwo nasze zdrowie i czasem także życie.
Organizm ma ogromne możliwości regeneracji ale ich działanie także powinno być wspomagane i do tego wspierane odpowiednimi składnikami diety, ćwiczeniami oraz higieną psychiczną i emocjonalną.

Dlatego właśnie warto działać działać zapobiegawczo w sposób naturalny dla naszego organizmu oraz sięgać po leki tylko w skrajnych przypadkach unikając w ten sposób podawania mu środków chemicznych.

Jeśli natomiast chcemy utrzymać dobre zdrowie w naturalny sposób i jednocześnie mieć wysoki poziom energii – jak możemy to zrobić i co powinniśmy wiedzieć?

Już w czasach starożytnych ludzie obserwowali i starali się zrozumieć możliwości ludzkiego organizmu, jego cykl życia, mechanizmy obronne, immunologiczne i autodestrukcyjne. Duże osiągnięcia w tym kierunku prezentuje np. medycyna chińska czy japońska. Zauważono że bardzo pozytywnie na ludzki organizm w przypadku choroby wpływają owoce, niektóre rośliny, ćwiczenia gimnastyczne i określony styl życia.

Istnieją reguły których warto się trzymać aby posiadać dobry stan zdrowia w ciągu całego życia:

1. Warto poznać swoje ciało – każdy organizm posiada swoje unikalne cechy i predyspozycje, warto je znać – ze sobą żyjemy całe życie i w przypadku wystąpienia problemu z ciałem jesteśmy odpowiedzialni za walkę z nim. W związku z tym powinniśmy znać nasze słabe miejsca, uczulenia alergiczne itd.  i mieć je na uwadze podejmując różne decyzje w życiu choćby takie jak kupno psa, kota czy innego ulubionego pupila.

2. Warto poznać swoje emocje i psychikę – nie chodzi o to że powinniśmy robić doktorat z psychologii ale warto znać swoje nawyki myślowe, emocjonalne  i psychiczne – one tworzą nasza rzeczywistość, percepcje świata, stosunek do otoczenia i nasze dobre samopoczucie na co dzień. Warto zdawać sobie sprawę z własnego sposobu wychowania i społecznego „zaprogramowania” – w bardzo młodym wieku kształtowane sa podstawy które decydują czasem o naszej dalszej drodze życia.

3. Warto poznać zestaw ćwiczeń wspomagający ukrwienie i dotlenienie naszego ciała i mózgu – dzięki temu będziemy mieć wyższy poziom energii oraz więcej sił na rozwiązywanie codziennych problemów i pokonanie codziennych sytuacji życiowych.

4. Warto poznać swoje nawyki żywieniowe a zatem dietę lub zestaw naturalnych składników naszej diety wprawiający nas w dobre samopoczucie i dostarczający naszemu organizmowi niezbędnych naturalnych witamin (nie należy tu zapominać o możliwości zakupu roślin czy owoców w sprawdzonych miejscach, najlepiej nie poddawanych obróbce chemicznej). Jeżeli mamy jakieś dolegliwości nawet nie koniecznie niebezpieczne ale powodujące dyskomfort np. takie jak nieprawidłowa praca jelit czy zgaga – warto znać metody naturalnego zwalczania ich i włączania do diety codziennej działając zapobiegawczo na większe problemy w ten sposób.

Postaraliśmy się przedstawić podstawowe informacje w bardzo dużym skrócie – w następnych artykułach będziecie mieli Państwo okazje przeczytać rozwinięcie każdego z nich.

Zapraszamy do dalszego czytania i..

do mocnego zdrowia !